Microsoft PowerApps ile Mobil Uygulama Geliştirmek Hızlı ve Kolay

Microsoft PowerApps ile Mobil Uygulama Geliştirmek Hızlı ve Kolay

Son 5 yılda çalışma şeklimiz değişti. İşlerimizi havaalanlarında, kafelerde veya müşteri toplantıları sırasında akıllı telefonumuzdan ve tabletimizden yönetiyoruz. Mobil teknolojilerdeki devrim, bulut bilişimin neredeyse sınırsız imkanları ile birleştiğinden beri profesyonel iş hayatımızı tamamıyla değiştirdi ve dönüştürdü.

Ancak mobil uygulamalar, çalışanların işlerini verimli bir şekilde yapabilmeleri için ihtiyaç duydukları pratik çözümleri geliştirme konusunda halen biraz yavaşlar. Firmalar, CRM (Customer Relationship Management), HR (Human Resources) yönetimi için SaaS çözümlerine yönelirken, ERP çözümlerinin bir çoğu firmanın sunucu tabanlı sistemleri içinde kilitli, yani mobil erişime açık değil.

Bu sistemler çoğunlukla diğer sistemlerle entegre değiller ve çalışanların en çok ihtiyaç duyduğu verilere mobil cihazlardan erişim mümkün değil.

Microsoft PowerApps uygulama

Kurumsal iş uygulamalarının inovasyon konusundaki bu büyük açığının nedeni nedir?

  1. Mobil uygulama geliştirecek personel yok. Global araştırma şirketi Gartner, 2017 yılına kadar mobil uygulama geliştirme hizmetlerine olan talebin beş kat artacağını öngörüyor. Talepleri karşılayacak kurumsal iş uygulaması geliştirebilecek bu kadar çok personelin yetişmesi mümkün görünmüyor.
  2. Veri yönetimi zor. Firmaların sunucularında farklı sistemlerde toplanan verilerin birbirleri ile ilişkilendirilmesi, gerekli verilerin mobil uygulamaya aktarılması çok zor bir süreç ve maliyetli bir yatırım.
  3. BT sistemleri esnek değil. Mobil uygulamalar genellikle app store’lardan indiriliyor. Firmaların BT departmanı tarafından geliştirilen uygulamalar çalışanların mobil cihazları ile uyumlu olmayabiliyor.

microsoft powerapps agc yazilim

Microsoft, kurumsal iş uygulaması geliştirmek için PowerApps çözümünü sunuyor

Microsoft PowerApps yukarıda saydığımız sorunların tamamını çözüyor. PowerApps, bir kaç dakikada mobil iş uygulaması geliştirmek isteyen şirketler için bir  Microsoft çözümüdür.

Microsoft PowerApps ile;

  • bir kaç dakikada kolayca hazır şablonları kullanarak uygulama geliştirebilir ve iş akışı otomasyonu oluşturabilirsiniz.
  • Office 365, Dynamics CRM, Dropbox, OneDrive gibi bulut tabanlı uygulamalara ve SharePoint, SQL Server, Oracle, SAP gibi sistemlere bağlanabilirsiniz.
  • Oluşturduğunuz uygulamayı takım arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Microsoft PowerApps, Azure App Service sayesinde yazılım geliştiricilerin firma müşterilerinin kullanacakları bulut tabanlı mobil uygulamaları hızla yapabilmesini sağlıyor. Mevcut kurumsal yazılımları kolayca entegre edebilir,  gizlilik ve güvenlik ayarlarını kurgulayabilirsiniz.

Microsoft PowerApps kurumsal iş uygulamalarının geliştirme sürelerini bir kaç dakikaya indirirken şirket çalışanlarına ihtiyaçları olan çözümü kendilerinin yaratmasına imkan tanıyor.

Çalışma şeklimiz değişirken, iş için kullandığımız araçların da  bizlere ayak uydurması adına çok önemli bir gelişme.

Microsoft PowerApps hakkında ayrıntılı bilgi ve destek almak için bizimle info@agcyazilim.com üzerinden bağlantıya geçin.