Mobil CRM Çözümü: Resco Mobile CRM

Mobil CRM Çözümü: Resco Mobile CRM

Bugün hepimiz tercihlerimizi bulut ve mobil öncelikli platformlardan yana kullanıyoruz. Bugünkü tercihlerimizin neler olabileceğini bundan 16 yıl önce öngören Resco, dünyanın en iyi mobil uygulama sağlayıcıları firmaları arasında üst sıralarda yer alıyor.

Resco Mobile CRM

Resco tarafından geliştirilen Resco Mobile CRM, Microsoft Dynamics CRM için bir mobil çözüm uygulamasıdır.

resco for dynamics crm

Resco, farklı platformlar arasında ileri derecede özelliştirme yetenekleri olan uygulama çözümü ile yeni kullanıcı ve rol tanımlamasını yapabilir, yeni alan ve sekmeler oluşturabilir, projeler yaratabilirsiniz. Kendi ihtiyaçlarınıza uygun veriyi yönetebilir, hatta kullanıcı arayüzünü dilediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz.

Microsoft Dynamics CRM ve Resco Mobile CRM

Resco Mobile CRM, Microsoft Dynamics CRM altyapısı üzerinden geliştirilmiştir ve 100 ülkede, 5000 firmada, bir milyondan fazla kullanıcısı bulunmaktadır.

Globalde Heineken, Bridgestone, Danone gibi dev firmaların, Türkiye’de  İpragaz, Klemsan ve Özlem Tarım tarafından yıllardır kullanılmakta olan Resco Mobile App özellikle telefon ve tablet gibi mobil cihazlardan erişim özelliği ile firmalara yüzlerce avantaj sunmaktadır.

Mobil CRM’in Avantajları Nelerdir?

Microsoft Dynamics CRM kullanıcısı olarak CRM sisteminize akıllı telefon ve tabletinizden erişim, her an her yerde satış toplantısına, beklenmedik bir toplantıya veya telefonda görüşürken zemin hazırladığınız bir iş fırsatına hazır olmanızı sağlar.

Bilgisayarınızı kapatıp, ofisten çıktın; müşterilerinizle buluşun. Müşteriniz nerede ise iş fırsatları da orada. Müşteri bilgileri, teklif ve sipariş bilgilerini oluşturmak veya güncellemek için internet bağlantısına gerek yok, Resco Mobile CRM ile offline olarak çalışmaya devam edebilirsiniz.

Müşteriniz ile telefonda görüşürken tabletten sipariş girişini yapabilirsiniz; Mobile CRM’e dilediğiniz mobil cihazla dilediğiniz zaman bağlanabilirsiniz.

Mobile CRM için yeni bir cihaz yatırımı yapmanıza gerek yok; iOS (iPhone & iPads), Android ve Windows tabanlı akıllı telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.

dynamics crm resco mobile

Mobil CRM Yatırımının Geri Dönüşü Nasıl Ölçülür?

Return On Investment (ROI) araştırma firması Nucleus Research, CRM çözümünün mobil erişilebiliriliğinin satış temsilcilerinin verimliliğini %26.4 arttırdığını açıkladı. Mobil CRM, çalışanların idari görevlerini önemli ölçüden azaltıyor, seyahat ve bekleme zamanlarını iş için kullanmalarını sağlıyor ve dolayısıyla iş verimliliğini arttırıyor.

CRM çözümü, müşteri ilişkilerini yönetmek ve iyileştirmek için bir araçtır. Mobil CRM, müşteri görüşmeleri sırasında bilgiye anında erişim sağladığı için müşterinin beklentilerine daha hızlı karşılık verilebiliyor ve müşteri memnuniyeti arttırılıyor. En iyi müşteri mevcut müşterinizdir, memnun müşteri ise size tercih etmeye devam edecektir.

Mobil CRM ile satış temsilcisi müşteriden fiyat revizyonu talebi aldığında ofise dönmeyi ve onay sürecinin tamamlanması beklerken vakit kaybetmeden satış fırsatını anında yakalayabilir. Satış sürecinin e-ticaret kadar otomatik ve hızlı olması mobil CRM yatırımın en büyük avantajlarından bir tanesidir.

Mobil CRM’in kullanılıp kullanılmadığını ölçmek çok kolay. Kullanıcıların CRM’de işlem yaptıkları (veri girişi, güncelleme vb.) GPS lokasyonlarını kayıt altına alabilirsiniz. CRM uygulamasının PC ve mobil cihaz kullanımı arasındaki farkı görebilirsiniz.

Mobil CRM Uygulamasını İş Senaryonuzda Nasıl Kullanabilirsiniz?

Müşteri toplantısına gidiyorsunuz. Mobil CRM ile müşterinizin adres bilgisini görüntülüyor ve akıllı telefonunuzun navigasyon özelliğini kullanarak yolda kaybolmadan müşterinizle buluşuyorsunuz; daha da önemlisi toplantıya geç kalmıyorsunuz.  Dakikliği kim sevmezki?

Toplantı, etkinlik ve fuarda tanıştığınız onlarca kişinin kartvizitini akıllı telefonunuz ile okutup CRM’e otomatik olarak ekleyebilirsiniz.

İki toplantı arasında yarım saat boş vaktiniz var. Mobil CRM ile maillerinize cevap verebilir, teklif gönderebilir, sipariş alabilirsiniz.

Herkes görselleri sever. Toplantı sırasında müşteriye sunduğunuz broşürlerin ikinci kez incelenmeyeceğini siz de biliyorsunuz. Tabletinizden gösterdiğiniz rengarenk bir sunum ile müşterinizi anında cezbedebilirsiniz.

Müşterinizden sipariş onayı aldıktan sonra sevkiyat adresinin otomatik olarak güncellenmesi gibi bazı işlemler için oluşturulan iş akış kuralları ve otomasyon zaman kazandıracağı gibi gereksiz iş yükünden de kurtuluş anlamına geliyor.

resco crm rut planlama

Mevcut Mobil Çözümünü Nasıl İyileştirebiliriz?

Veri, günümüzün yeni para birimi. Veri yönetimde en kilit noktalardan birisi ise verinin güncellenmesi ve sınıflandırılmasıdır.

Software Advice tarafından hazırlanan 2015 CRM Trendleri araştırmasına göre, Mobil CRM veri kalitesini iyileştirmektedir. Araştırmaya katılan satış temsilcilerinin %53’ü CRM sistemlerine mobil erişim sayesinde veri kalitesinde önemli bir iyileşme sağladıklarını belirtiyorlar.

CRM implementasyonu sırasında firmaların en büyük endişesi kullanıcı adaptasyonudur. Akıllı telefonla gözümüzü açıp, uykuya dalmadan önce son yaptığımız şey yine telefonumuza bakmak; mobil CRM’in çalışanların CRM adaptasyonunu hızlandıracağı konusunda gerçekten şüpheniz var mı?

Size bilmediğiniz bir şey söyleyelim…

Dünyanın en büyük iş profesyonelleri ağı Linkedin, 300 milyon kullanıcıya ulaştı. Potansiyel müşterilerinizi Linkedin’den tek tek aramak yerine, Resco Mobile CRM belirlediğiniz kriterlerdeki kullanıcıları otomatik olarak bulabilir ve kaydedebilirsiniz.

Resco Mobile CRM’in offline anketleri ile sahadan topladığınız verileri anında raporlara dönüştürebilirsiniz.

Resco Mobile CRM, 90’dan gün boyunca kullanılmamış bir kullanıcı lisansını otomatik olarak pasif hale getirir ve siz kullanmadığını lisanslar için para ödemek zorunda kalmazsınız.

Microsoft SharePoint üzerindeki dökümlara Resco Mobile CRM’den online/offline erişim sağlayabilir, bilgi yükleyebilir ve güncelleyebilirsiniz.

Resco CRM Online’ı Dropbox ve Google Drive ile entegre edebilirsiniz.

Resco Mobile CRM’in 100+ Avantajı

Resco Mobile CRM sayesinde Microsoft Dynamics CRM uygulaması ile yapabileceğiniz 100’den fazla harika işlemi incelemek için eBook’u okumanızı öneriyoruz. Dökümanı inceledikten sonra hayretle “Telefon ve tabletten tüm bunları yapabileceğimi bilmiyordum” diyeceksiniz.

Resco-mobile-CRM-eBook

Microsoft Dynamics CRM için Resco Mobile CRM’i denemek ister misiniz? AGC Yazılım danışmanlarıyla bağlantıya geçmek için info@agcyazilim.com ‘a mail atın, sizi arayalım.


Tags:
,